Start Lublin juniorzy

Start Lublin - Kadet Biała Podlaska 84:50

Start fantastycznie zainaugurował rozgrywki juniorów młodszych. Lublinianie pokonali na własnym boisku Kadeta Biała Podlaska. Przed meczem nie wiadomo było, czego Start może się spodziewać po przeciwnikach. Zespół, który w poprzednim sezonie występował rocznikiem 89', w tym sezonie osłabiony brakiem braci Biegajłów (obaj za starzy na ligę juniorów młodszych), okazał się jednak dość słaby. Wprawdzie według trenera gości wystąpili oni bez kilku podstawowych zawodników, lecz nie wiadomo, czy odrobiliby oni stratę aż 34 punktów. Start zaczął mecz od badania przeciwnika. Pomimo niezłego początku i niezłej gry właściwie wszystkich zawodników Startu, wynik nadal nie był zbyt wysoki a po 1 kwarcie wynik na tablicy brzmiał 17:11. Druga kwarta była wręcz koncertowa w wykonaniu Lublinian. Ta część gry wygrana 22:9 ustawiła wynik meczu. Start grał bardzo dobrze w obronie, wciąż zmieniając swoje ustawienie. Przeciwnik nie mógł ustawić nawet dwa razy z rzędu tej samej zagrywki, gdyż za każdym razem natykał się na inną obronę gospodarzy. W trzeciej części gry, na początku Start zaskoczył Bielszczan agresywną obroną na całym boisku. Dzięki temu Start wyszedł na bardzo już wysokie prowadzenie. Później, kiedy minął już element zaskoczenia, Kadet zaczął rozbijać zonę Startowców. Wprawdzie Start nadal robił sporo przechwytów, jednak goście zdobyli w tej kwarcie aż 19 punktów przy 26 Lublinian. Czwarta kwarta to już powolne dobijanie gości (w pewnym momencie było już 40 punktów przewagi). Kadet jednak odrobił jeszcze kilka punktów, przegrywając ostatecznie 50:84. W ekipie Startu nie wystąpili Michael Ejiofor, który nie otrzymał licencji na grę w Starcie od LZKosza, oraz Jacek Rogala, który nabawił się urazu kości śródstopia. Bardzo dobre spotkanie rozegrały nowe nabytki Startu, pozyskani z AZS-u - Adam Myśliwiec (21 punktów) oraz Tobiasz Putowski, który całkowicie "zdominował deskę". Punkty poszczególnych zawodników: Adam Myśliwiec 21 Michał Januszewski 18 Jasio Szadura 12 Kuba Stefaniuk 12 Tobiasz Putowski 8 Krzysiek Świątkowski 8 Tomek Tarka 5 Patryk Szymczyk 0 Bartek Prokopiuk 0 Bartek Filip