Start Lublin juniorzy

Start Lublin - Kadet Biała Podlaska 78:68

W pierwszym meczu tych drużyn w Lublinie padł wynik 84:50 dla Lublinian. Wobec aż tak wysokiego zwycięstwa, Startowcy za szybko uznali, że w Białej będzie "lekko, łatwo i przyjemnie". A w Białej, jak to w Białej - nikomu nie gra się tam dobrze. Wprawdzie Start zaczął nieźle i po pierwszj kwarcie prowadził 24:15, to jednak nie była to taka przewaga jakiej wszyscy się spodziewali. "Wybiegani" zawodnicy Kadeta raz po raz zmuszali do bezsensownych strat Lublinian. Dzięki temu, druga kwarta skończyła się wynikiem remisowym a gracze Kadeta zachowali spore szanse na dobry końcowy rezultat. W drugiej połowie Startowcy nadal seriami pudłowali spod kosza i z dystansu. Z kolei Kadet ciągłymi kontrami doprowadził do jedynie 5-punktowej przewagi Lublinian przed ostatnią odsłoną. Jak wiemy, każdą stratę da się odrobić (udowodnili to seniorzy Startu AZS, przegrywając 4-tą kwartę meczu 25 punktami a cały mecz 84:80). Tak też było i tym razem. Kadet szybko doszedł na 4 punkty i mecz zaczął się od nowa. Na szczęście dla Lublinian, uspokoili oni w czwartej kwarcie swoje poczynania i dość spokojnie odskoczyli w końcówce na 10-punktową przewagę. Punkty poszczególnych zawodników: Adam Myśliwiec 24 Tobiasz Putowski 15 Michael Ejiofor 13 Kuba Stefaniuk 7 Jasio Szadura 6 Jacek Rogala 6 Krzysiek Świątkowski 5 Tomek Tarka 2 Wojtek Grygiel Marek Wojciechowski Kuba Dadas Bartek Filip