Start Lublin juniorzy

Start Lublin - Resovia Rzeszów 113:69

W Rzeszowie Start wygrał 66:94, więc faworyt tego meczu mógł być tylko jeden. Startowcy podeszli jednak do tego spotkania zbyt rozluźnieni i to goście dość szybko wyszli na prowadzenie. Pierwsza kwarta toczyła się pod dyktando gości, którzy wyszli nawet na 10-punktowe prowadzenie. Ostatecznie niezła końcówka kwarty w wykonaniu Lublinian doprowadziła do wyniku 17:23 dla Resovii po 1 odsłonie. W drugiej kwarcie Startowi zaczęło "siedzieć" i dzięki 36 punktom rzuconym w tej części gry (21 straconych - obrona w pierwszej połowie była fatalna), Start wyszedł na 9-punktowe prowadzenie przed drugą połową. W trzeciej kwarcie Startowcy postanowili pozbawić nadziei gości z Rzeszowa i po krótkiej, ale mocnej reprymendzie w szani wzięli się do roboty. Seryjnie zdobywane punkty i bardzo dobra obrona pozwoliła Lublinianom na wygranie tej kwarty w stosunku 31:7 i tym samym zapewnienie sobie zwycięstwa. W czwartej kwarcie trener Derwisz wypuścił na boisko zawodników, którzy z reguły mniej grają, ale i oni znakomicie sobie poradzili i wygrywając kwartę 29:18 zapewnili gospodarzom bardzo wysokie zwycięstwo.
Suma: 113 200 37/66 56 7/17 41 18/24 75 11/31 42 2 17 20 23 125

*w protokole zawodnik miał 0 punktów i lecz w statystykach będziemy się trzymać prawidłowej wersji (4 pkt)