Start Lublin juniorzy

Start Lublin - Arka Ryki 68:83

To miał być wreszcie zacięty mecz. Lublinianie, którzy nigdy wcześniej nie pokonali zespołu z Ryk byli zmotywowani jak nigdy. Dzięki wzmocnieniom w postaci Adama Myśliwca i Tobiasza Putowskiego, Start mógł wreszcie nawiązać wyrównaną walkę z rówieśnikami z Ryk. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie jak na ligę juniorów. Kibice, którzy zgromadzili się na hali nie mogli narzekać na brak emocji, szczególnie jeśli kibicowali którejś z drużyn. Spotkanie obie drużyny zaczęły od sprawdzania swoich umiejętności. Pomimo, że przeciwnicy znali się na wylot to jednak pierwsza, wygrana przez Ryczan 24:15, kwarta była dość spokojna. Start nie zamierzał jednak oddać pola przeciwnikom. Bardzo dobra skuteczność Lublinian trzymała ich na dość bliską odległość od Arki. Ogromna chęć zwycięstwa dała się odczuć po obu stronach barykady. Dla obu drużyn nie było straconych piłek. W drugiej połowie wciąż trwała walka punkt za punkt, co w ostatecznym rozrachunku dało zwycięstwo Arce 83:68. Mecz pomimo, że ostatecznie wygrany piętnastoma punktami przez Ryczan, mógł się podobać a obie drużyny zasłużyły na pochwałę. Punkty poszczególnych zawodników: Adam Myśliwiec 24 Jasio Szadura 14 Kuba Stefaniuk 11 Michael Ejiofor 8 Tomek Tarka 7 Krzysiek Świątkowski 3 Tobiasz Putowski 1 Jacek Rogala 0 Mikołaj Wojtyła 0 Michał Januszewski Bartek Prokopiuk Wojtek Grygiel