Start Lublin juniorzy

Start Lublin - Siarka Tarnobrzeg 86:66

Mecz ten miał być meczem o jak najwyższe miejsce w końcowym rozrachunku. Start, wygrywając to spotkanie, zachowywał szanse na 2 miejsce w tabeli. Jednocześnie Siarka wygrywając, praktycznie zapewniała sobie upragnione drugie miejsce (pierwsze zarezerwowane jest dla Znicza Jarosław). Obie drużyny rozpoczęły mecz od zdecydowanych ataków, ale jeszcze lepszej defensywy - walka o każdy punkcik i każdą piłkę trwała w najlepsze, jednak to Start wyszedł zwycięsko z tej pierwszej odsłony niezwykle emocjonującego meczu, wygrywając pierwszą kwartę 13:11. Druga kwarta to nadal walka punkt za punkt, jednak tym razem wynik był troszkę wyższy - 21:17 dla Siarki w tej kwarcie i prowadzenie przed 2 połową różnicą 2 punktów zapowiadały bardzo emocjonującą końcówkę. W trzeciej kwarcie nadal to jednak Siarka była lepsza. Słaba skuteczność Startu i przyzwoita obrona Siarki sprawiła, że przed 4 kwartą wynik brzmiał 52:46 dla Tarnobrzeżan. Jednak 4 kwarta to popis Lublinian a w szczególności Jana Szadury - 18 punktów tego zawodnika w ciągu 10 minut gry i wręcz koncertowa gra gospodarzy sprawiła, że Siarka poddała się praktycznie bez walki i pomimo 30 minut bardzo zaciętego meczu, to Start ostatecznie wygrał czwartą kwartę 40:14 a cały mecz 86:66.