Start Lublin juniorzy

Start Lublin - Stal Stalowa Wola 83:62

Przed tym spotkaniem Start miał na koncie 2 zwycięstwa a Stal 1 zwycięstwo i 2 znaczące porażki (prawie 60 punktami ze Zniczem Jarosław). Jako, że obie drużyny nie znały się zbyt dobrze, nie wiadomo było, czego można się spodziewać. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy osiągnęli szybko przewagę kilku punktów. Trener Derwisz przeprowadził szybko 2 zmiany, które całkowicie odmieniły przebieg gry. Start po seii 9 punktów z rzędu wyszedł na prowadzenie 11:9. Okazało się, że mecz nie będzie jedynie spacerkiem dla gości z Lublina. Świetna indywidualna obrona zawodników ze Stalowej Woli i niesamowita skuteczność rzutów z półdystansu doprowadziła do tego iż Start na przerwę schodził z jedynie 2-punktowym prowadzeniem. Trzecia kwarta to jednak koncertowa gra Lublinian, którzy szybko osiągnęli przewagę 20 punktów. Stal, wobec znakomitej postawy Startu w ataku, nie potrafiła nawiązać wyrównanej walki. Start już do końca meczu nie oddał uzyskanego prowadzenia. Dla Startu było to już 3 zwycięstwo w tym sezonie, jednak w następnej kolejce Start zmierzy się z dużo silniejszym przeciwnikiem, jakim jest Znicz Jarosław. Punkty poszczególnych zawodników: Adam Myśliwiec 22 Tomek Tarka 12 Mikołaj Wojtyła 10 Michael Ejiofor 9 Krzysiek Świątkowski 9 Michał Januszewski 8 Kuba Stefaniuk 7 Jacek Rogala 6 Jasio Szadura 0 Tobiasz Putowski 0 Wojtek Grygiel 0 Bartek Prokopiuk Zdjęcia z meczu