Start Lublin juniorzy

Start Lublin - Stal Stalowa Wola 81:60

Mecz ten miał być dla Startu ostatnim sprawdzianem przed maratonem spotkań z najlepszymi drużynami w lidze. Sprawdzian ten wprawdzie został zaliczony, ale z bardzo niską notą. Już na początku uwidoczniła się spora przewaga Lublinian. Niemiłosiernie punktowali oni gości ze Stalowej Woli i rozpoczęli mecz od prowadzenia 10:2. Wtedy jednak coś zaczęło się psuć - mnożyły się niecelne rzuty z półdystansu a z kolei "Stalówka" zdobywała punkty w każdej akcji. Start obudził się dopiero przy stanie 10:8 i choć gospodarze zaczęli grać nieco lepiej to pierwsza kwarta skończyła się wynikiem zaledwie 18:17 dla Startu. Druga kwarta to także gra punkt za punkt i dopiero końcówka drugiej części gry, w której dominowali Adam Myśliwiec oraz Tobiasz Putowski, pozwoliła Startowi na osiągnięcie 9-punktowego prowadzenia przed drugą częścią spotkania. Po przerwie nadal najlepsi na boisku byli Myśliwiec i Putowski, którzy pozwolili Startowi odskoczyć na kilkanaście punktów i już spokojnie kontrolować przebieg spotkania. Wprawdzie Start przegrał jeszcze ostatnią kwartę 22:24, jednak Lublinianie odnieśli ostatecznie zwycięstwo 83:62 i zapewnili sobie awans do Mistrzostw Polski. Wciąż jednak trwa walka o miejsce w końcowej klasyfikacji, którą Start prowadzi głównie z Siarką Tarnobrzeg i Arką Ryki (Znicz Jarosław jest już chyba poza zasięgiem) i aby zająć miejsce wyższe niż 4, Start musi wygrać conajmniej 2 z 3 pozostałych meczów.