Start Lublin juniorzy

Start Lublin - Znicz Jarosław 60:103

Mecz ten zapowiadamy był jako starcie dwóch niepokonanych dotychczas drużyn. Znicz Jarosław, mający na swoim koncie m.in. zwycięstwo z Arką Ryki był jednak faworytem tego meczu. Startowcy nie stali mimo wszystko na straconej pozycji - na tegorocznym turnieju towarzyskim w Tarnowie ulegli Zniczowi różnicą zaledwie 12 punktów. Wtedy z bardzo dobrej strony pokazał się przede wszytkim Michael Ejiofor - zdobywca 17 punktów. Tym razem jednak to Znicz dość szybko objął prowadzenie. Bardzo dobra gra w obronie Jarosławian i bardzo szybkie kontry zaowocowały wypracowaną przewagą. W tym okresie gry Lublinian ciągnął jedynie Krzysztof Świątkowski, który w ciągu pierwszych 6 minut meczu zdobył aż 11 punktów. Pierwsza przegrana zaledwie (dzięki Krzyśkowi) 8 punktami kwarta (27:19) nie zwiastowała jeszcze późniejszej katastrofy. W drugiej kwarcie Start nadal nie mógł odnaleźć się w bardzo szybkiej koszykówce Znicza, a fatalna skuteczność rzutów z gry Startowców zaowocowała wynikiem 24:12 w 2 kwarcie i już 20 punktową przewagą po 1 połowie (51:31). W trzeciej kwarcie Start jednak zamiast odrabiać straty, zaczęli seryjnie tracić punkty. Głupie straty, przestrzelone rzuty spod kosza, fatalny powrót do obrony - wszystkie te czynniki zdecydowały o tym, że Start pomimo "gryzienia parkietu" przegrał drugą połowę 52:29 a cały mecz 103:60. Po meczu trener Lublinian stwierdził: "Przegraliśmy ten mecz w głowach". Na wyróżnienie wśród gości zasłużył zdecydowanie Krzysiek Świątkowski oraz w mniejszym stopniu (większym od innych) Jasio Szadura. Punkty poszczególnych zawodników: Krzysiek Świątkowski 18 Adam Myśliwiec 13 Jasio Szadura 11 Michael Ejiofor 9 Tobiasz Putowski 6 Jacek Rogala 3 Michał Januszewski 0 Kuba Stefaniuk 0 Tomek Tarka 0 Mikołaj Wojtyła 0 Bartek Prokopiuk Wojtek Grygiel